STUDIO QUADRA

Studio Quadra, to jedno z czołowych biur architektonicznych w Polsce, obecne na rynku środkowoeuropejskim od 1992 roku, początkowo jako oddział międzynarodowej korporacji architektonicznej HOK, zaś później zrzeszone w HOK European Architects Network. Obecnie jest to niezależna praktyka architektoniczna, silnie związana z międzynarodowymi partnerami.

Studio Quadra zyskało zasłużoną renomę jako firma spełniająca profesjonalne wymagania najpoważniejszych inwestorów, szczególnie w sektorze architektury komercyjnej oraz dużych kompleksów wielofunkcyjnych i użyteczności publicznej. Niewiele biur ma równie bogaty dorobek na rozwijających się środkowoeuropejskich rynkach nieruchomości, świadczący o umiejętności dostosowania oferowanych usług architektonicznych do potrzeb każdej inwestycji.

Studio Quadra oferuje swoim klientom możność skorzystania z profesjonalnej obsługi projektowej, popartej doświadczeniami zdobytymi we współpracy ze znakomitymi biurami zrzeszonymi w europejskiej sieci HOK. Studio Quadra współpracuje ze złożonymi konsorcjami inwestorsko-wykonawczymi, zarówno na rynku krajowym, jak i rynkach międzynarodowych. Wypróbowany zespół specjalistów zapewnia efektywne prowadzenie prac projektowych przy najbardziej skomplikowanych założeniach lokalizacyjnych, terminowych czy budżetowych. Doświadczenia firmy w zakresie spełniania oczekiwań dużych korporacji i klientów biznesowych stanowią poważny potencjał przy każdym zadaniu projektowym, zaś znajomość środkowoeuropejskich rynków nieruchomości pozwala nam przyczynić się do sukcesu podejmowanych inwestycji.

MISJA

Celem Studio Quadra jest tworzenie projektów architektonicznych najwyższej jakości, doskonale odzwierciedlających cele, aspiracje i oczekiwania naszych klientów. Począwszy od wstępnej koncepcji, po zakończenie budowy, przedsięwzięcie projektowe jest prowadzone profesjonalnie i kompetentnie, ze szczególną dbałością o bieżącą kontrolę realizacji założeń przyjętych przez inwestora. Dzięki optymalizacji systemu zarządzania procesem projektowym i inwestycyjnym, którego istotnym elementem jest efektywna komunikacja z klientem, tworzymy rozwiązania architektoniczne satysfakcjonujące zarówno pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym, jak i ekonomicznym. Cel ten osiągamy polegając na wieloletnich doświadczeniach firmy w różnych dziedzinach architektury oraz promując kreatywność, odpowiedzialność i profesjonalizm w zespole projektowym. Naszym najważniejszym dokonaniem jest architektura, która nie tylko satysfakcjonuje klienta, ale kształtuje jego wizerunek i przyczynia się do jego sukcesu.

HISTORIA

Studio Quadra powstało w wyniku reorganizacji warszawskiego biura HOK International, obecnego w Polsce od 1992 roku. Nowe biuro, w początkowym okresie powiązane z HOK European Architects Network, jest odpowiedzią na strategię HOK idącą w kierunku zacieśniania współpracy z lokalnymi praktykami architektonicznymi w najważniejszych miastach Europy.

Studio Quadra kontynuuje tradycję doskonałości, zapoczątkowaną przez HOK, oferując szeroką gamę profesjonalnych usług, dostosowanych do rynków środkowoeuropejskich.

ZESPÓŁ PROJEKTOWY

Studio Quadra może poszczycić się wypróbowanym zespołem utalentowanych specjalistów, posiadających wszechstronne kwalifikacje zawodowe i szerokie doświadczenie na arenie międzynarodowej oraz doskonałą znajomość lokalnego rynku inwestycyjnego. Prestiżowe projekty architektoniczne zrealizowane przez członków naszego biura znajdują się w wielu miastach Europy, Ameryki i Azji, od Stanów Zjednoczonych i Kanady po Tajlandię i Chiny. Celem zespołu jest oferowanie usług na najwyższym poziomie. Profesjonalizm i doświadczenie projektantów zaangażowanych przy przedsięwzięciu, zapewnia kompetentne prowadzenie i zarządzanie każdym procesem projektowym, niezbędne w szczególności przy skomplikowanych projektach obiektów komercyjnych, wielofunkcyjnych czy projektach wnętrz dla dużych korporacji. Zespół Studio Quadra cechuje kreatywność, innowacyjność i profesjonalizm oraz umiejętność doskonałej komunikacji i współpracy z klientem. Doświadczenie w zarządzaniu, utalentowany zespół projektowy i najnowsze zaplecze technologiczne, zapewniają naszym klientom szeroki zakres profesjonalnych usług na najwyższym światowym poziomie.

OBIEKTY HANDLOWE I ROZRYWKOWE. ARCHITEKTURA WIELOFUNKCYJNA

Jako uznany lider w zakresie architektury wielofunkcyjnej i handlowej w Polsce, Studio Quadra oferuje klientom pełen zakres usług architektonicznych i konsultacyjnych, począwszy od studiów wstępnych, rozpoznania nieruchomości i planowania, przez projekt koncepcyjny, projektowanie tematyczne i graficzne (branding), negocjacje z lokalnymi urzędami, przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej niezbędnej do zezwolenia na budowę i przetargów oraz kosztorysowanie, po przygotowanie całościowej dokumentacji wykonawczej i koordynację projektów najemców. Projektanci Studio Quadra mają ponad 25 lat doświadczenia w tej wymagającej dziedzinie, zarówno w projektowaniu, jak i zarządzaniu inwestycjami, a na swoim koncie liczne prestiżowe realizacje dla klientów w Europie, Ameryce Północnej i Azji (wielkie inwestycje o powierzchni do 350 000 m 2 , i budżetach przekraczających 260 mln USD). W Polsce Studio Quadra może poszczycić się zaprojektowaniem i prowadzeniem realizacji wielu najbardziej znaczących inwestycji handlowo-rozrywkowych (Galeria Mokotów- Warszawa; Galeria Kazimierz- Kraków; Gemini Centre- Gdynia; Silver Screen Cinemas- Warszawa), a także zaangażowaniem w proces planowania i koordynację projektów najemców w centrum handlowym Blue City w Warszawie. Projektanci Studio Quadra profesjonalnie i szybko opracowują zarówno wstępny szkic koncepcyjny, uwzględniający ekonomiczny potencjał nieruchomości, jak i pełną dokumentację wykonawczą dla największych centrów handlowo-rozrywkowych, wnosząc ogromny wkład w ostateczny sukces inwestycji na każdym etapie projektowym i wykonawczym, od innowacyjnej koncepcji całego kompleksu po zezwolenie na użytkowanie. Długoletnie doświadczenia w dziedzinie renowacji i rozbudowy istniejących obiektów to dodatkowa gwarancja, że współpraca ze Studio Quadra przyczynia się do sukcesu przedsięwzięcia. O ogromnym sukcesie projektowym Galerii Mokotów w Warszawie, wypowiedział się Dyrektor Zarządzający Yoram Reshef: „Ten projekt stał się wzorem do naśladowania dla centrów handlowych w Polsce i został okrzyknięty najbardziej popularnym centrum w kraju.”

OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Lata doświadczeń w zakresie architektury wielofunkcyjnej zapewniły Studio Quadra znaczące miejsce na rynku tego rodzaju inwestycji.

Rozbudowa międzynarodowego portu lotniczego Okęcie w Warszawie jest najbardziej istotnym projektem w branży wielkich kompleksów użyteczności publicznej, w jakim uczestniczyło Studio Quadra w ramach współpracy HOK European Architects Network. Obiekt ten, o powierzchni 100 000 m2 i budżecie 200 mln USD, został otwarty dla odprawy pasażerskiej w 2008 roku.

OBIEKTY BIUROWE

Od skomplikowanych przebudów dla dużych korporacji, przez kompleksy biurowe i biurowce w wysokiej zabudowie miejskiej, Studio Quadra ma doświadczenie i ekspertyzę odpowiednią do każdego projektu. Projektujemy zarówno dla międzynarodowych korporacji, jak i mniejszych organizacji, w każdym projekcie spełniając oczekiwania klienta w zakresie estetyki, funkcji i budżetu. Nasz profesjonalizm gwarantuje najlepsze rozwiązania projektowe na każdym etapie inwestycji, od studiów wstępnych, szybkich projektów koncepcyjnych i analiz ekonomicznego potencjału nieruchomości, po zezwolenie na użytkowanie. W warunkach zabudowy miejskiej zawierającej budowle historyczne, istotnym udogodnieniem dla inwestora są uprawnienia konserwatorskie posiadane przez projektantów firmy, ułatwiające podejmowanie najbardziej skomplikowanych wyzwań projektowych.

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Studio Quadra zyskało miano wiodącej pracowni projektowania wnętrz na rynku środkowoeuropejskim i z sukcesem przeprowadziło wiele prestiżowych projektów dla międzynarodowych korporacji. Biuro posiada w swojej ofercie pełny zakres usług projektowania wnętrz – począwszy od wstępnych planów aranżacji przestrzeni aż do kompleksowej obsługi projektów „pod klucz”. Studio Quadra tworzy najwyższej jakości rozwiązania projektowe, cechujące się niepowtarzalną estetyką i elastycznością. Kieruje nami świadomość kształtowania wizerunku przedsiębiorstwa, mającego decydujący wpływ na sukces klienta. Kreując przestrzeń pragniemy wyrazić tożsamość firmy, łącząc funkcjonalność, prestiż i tradycję z najnowszymi światowymi trendami i kierunkami w projektowaniu. Efektem tego, jest przełożenie wartości poszukiwanych przez klienta i istotnych dla osiągnięcia sukcesu, na odpowiednią aranżację przestrzeni.

ZAKRES OFEROWANYCH PRZEZ NAS USŁUG OBEJMUJE:

Planowanie: – Studia funkcjonalno –przestrzenne, – Analizy przestrzeni, – Planowanie przestrzeni, – Układy rozmieszczenia mebli i wyposażenia,

Projektowanie: – Koncepcje, – Wybór materiałów wykończeniowych, – Projekty i selekcja umeblowania i elementów wbudowanych,

Dokumentacja projektowa: – Dokumentacja przetargowa i wykonawcza, – Skoordynowane pakiety architektoniczne i multibranżowe,

Administracja projektu: – Zarządzanie projektem i procesem przetargowym, – Nadzór budowlany, – Koordynacja zmiany siedziby, – Kontrola budżetu.

STUDIO QUADRA

Studio Quadra, to jedno z czołowych biur architektonicznych w Polsce, obecne na rynku środkowoeuropejskim od 1992 roku, początkowo jako oddział międzynarodowej korporacji architektonicznej HOK, zaś później zrzeszone w HOK European Architects Network. Obecnie jest to niezależna praktyka architektoniczna, silnie związana z międzynarodowymi partnerami.

Studio Quadra zyskało zasłużoną renomę jako firma spełniająca profesjonalne wymagania najpoważniejszych inwestorów, szczególnie w sektorze architektury komercyjnej oraz dużych kompleksów wielofunkcyjnych i użyteczności publicznej. Niewiele biur ma równie bogaty dorobek na rozwijających się środkowoeuropejskich rynkach nieruchomości, świadczący o umiejętności dostosowania oferowanych usług architektonicznych do potrzeb każdej inwestycji.

Studio Quadra oferuje swoim klientom możność skorzystania z profesjonalnej obsługi projektowej, popartej doświadczeniami zdobytymi we współpracy ze znakomitymi biurami zrzeszonymi w europejskiej sieci HOK. Studio Quadra współpracuje ze złożonymi konsorcjami inwestorsko-wykonawczymi, zarówno na rynku krajowym, jak i rynkach międzynarodowych. Wypróbowany zespół specjalistów zapewnia efektywne prowadzenie prac projektowych przy najbardziej skomplikowanych założeniach lokalizacyjnych, terminowych czy budżetowych. Doświadczenia firmy w zakresie spełniania oczekiwań dużych korporacji i klientów biznesowych stanowią poważny potencjał przy każdym zadaniu projektowym, zaś znajomość środkowoeuropejskich rynków nieruchomości pozwala nam przyczynić się do sukcesu podejmowanych inwestycji.

MISJA

Celem Studio Quadra jest tworzenie projektów architektonicznych najwyższej jakości, doskonale odzwierciedlających cele, aspiracje i oczekiwania naszych klientów. Począwszy od wstępnej koncepcji, po zakończenie budowy, przedsięwzięcie projektowe jest prowadzone profesjonalnie i kompetentnie, ze szczególną dbałością o bieżącą kontrolę realizacji założeń przyjętych przez inwestora. Dzięki optymalizacji systemu zarządzania procesem projektowym i inwestycyjnym, którego istotnym elementem jest efektywna komunikacja z klientem, tworzymy rozwiązania architektoniczne satysfakcjonujące zarówno pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym, jak i ekonomicznym. Cel ten osiągamy polegając na wieloletnich doświadczeniach firmy w różnych dziedzinach architektury oraz promując kreatywność, odpowiedzialność i profesjonalizm w zespole projektowym. Naszym najważniejszym dokonaniem jest architektura, która nie tylko satysfakcjonuje klienta, ale kształtuje jego wizerunek i przyczynia się do jego sukcesu.

HISTORIA

Studio Quadra powstało w wyniku reorganizacji warszawskiego biura HOK International, obecnego w Polsce od 1992 roku. Nowe biuro, w początkowym okresie powiązane z HOK European Architects Network, jest odpowiedzią na strategię HOK idącą w kierunku zacieśniania współpracy z lokalnymi praktykami architektonicznymi w najważniejszych miastach Europy.

Studio Quadra kontynuuje tradycję doskonałości, zapoczątkowaną przez HOK, oferując szeroką gamę profesjonalnych usług, dostosowanych do rynków środkowoeuropejskich.

ZESPÓŁ PROJEKTOWY

Studio Quadra może poszczycić się wypróbowanym zespołem utalentowanych specjalistów, posiadających wszechstronne kwalifikacje zawodowe i szerokie doświadczenie na arenie międzynarodowej oraz doskonałą znajomość lokalnego rynku inwestycyjnego. Prestiżowe projekty architektoniczne zrealizowane przez członków naszego biura znajdują się w wielu miastach Europy, Ameryki i Azji, od Stanów Zjednoczonych i Kanady po Tajlandię i Chiny. Celem zespołu jest oferowanie usług na najwyższym poziomie. Profesjonalizm i doświadczenie projektantów zaangażowanych przy przedsięwzięciu, zapewnia kompetentne prowadzenie i zarządzanie każdym procesem projektowym, niezbędne w szczególności przy skomplikowanych projektach obiektów komercyjnych, wielofunkcyjnych czy projektach wnętrz dla dużych korporacji. Zespół Studio Quadra cechuje kreatywność, innowacyjność i profesjonalizm oraz umiejętność doskonałej komunikacji i współpracy z klientem. Doświadczenie w zarządzaniu, utalentowany zespół projektowy i najnowsze zaplecze technologiczne, zapewniają naszym klientom szeroki zakres profesjonalnych usług na najwyższym światowym poziomie.

OBIEKTY HANDLOWE I ROZRYWKOWE. ARCHITEKTURA WIELOFUNKCYJNA

Jako uznany lider w zakresie architektury wielofunkcyjnej i handlowej w Polsce, Studio Quadra oferuje klientom pełen zakres usług architektonicznych i konsultacyjnych, począwszy od studiów wstępnych, rozpoznania nieruchomości i planowania, przez projekt koncepcyjny, projektowanie tematyczne i graficzne (branding), negocjacje z lokalnymi urzędami, przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej niezbędnej do zezwolenia na budowę i przetargów oraz kosztorysowanie, po przygotowanie całościowej dokumentacji wykonawczej i koordynację projektów najemców. Projektanci Studio Quadra mają ponad 25 lat doświadczenia w tej wymagającej dziedzinie, zarówno w projektowaniu, jak i zarządzaniu inwestycjami, a na swoim koncie liczne prestiżowe realizacje dla klientów w Europie, Ameryce Północnej i Azji (wielkie inwestycje o powierzchni do 350 000 m 2 , i budżetach przekraczających 260 mln USD). W Polsce Studio Quadra może poszczycić się zaprojektowaniem i prowadzeniem realizacji wielu najbardziej znaczących inwestycji handlowo-rozrywkowych (Galeria Mokotów- Warszawa; Galeria Kazimierz- Kraków; Gemini Centre- Gdynia; Silver Screen Cinemas- Warszawa), a także zaangażowaniem w proces planowania i koordynację projektów najemców w centrum handlowym Blue City w Warszawie. Projektanci Studio Quadra profesjonalnie i szybko opracowują zarówno wstępny szkic koncepcyjny, uwzględniający ekonomiczny potencjał nieruchomości, jak i pełną dokumentację wykonawczą dla największych centrów handlowo-rozrywkowych, wnosząc ogromny wkład w ostateczny sukces inwestycji na każdym etapie projektowym i wykonawczym, od innowacyjnej koncepcji całego kompleksu po zezwolenie na użytkowanie. Długoletnie doświadczenia w dziedzinie renowacji i rozbudowy istniejących obiektów to dodatkowa gwarancja, że współpraca ze Studio Quadra przyczynia się do sukcesu przedsięwzięcia. O ogromnym sukcesie projektowym Galerii Mokotów w Warszawie, wypowiedział się Dyrektor Zarządzający Yoram Reshef: „Ten projekt stał się wzorem do naśladowania dla centrów handlowych w Polsce i został okrzyknięty najbardziej popularnym centrum w kraju.”

OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Lata doświadczeń w zakresie architektury wielofunkcyjnej zapewniły Studio Quadra znaczące miejsce na rynku tego rodzaju inwestycji.

Rozbudowa międzynarodowego portu lotniczego Okęcie w Warszawie jest najbardziej istotnym projektem w branży wielkich kompleksów użyteczności publicznej, w jakim uczestniczyło Studio Quadra w ramach współpracy HOK European Architects Network. Obiekt ten, o powierzchni 100 000 m2 i budżecie 200 mln USD, został otwarty dla odprawy pasażerskiej w 2008 roku.

OBIEKTY BIUROWE

Od skomplikowanych przebudów dla dużych korporacji, przez kompleksy biurowe i biurowce w wysokiej zabudowie miejskiej, Studio Quadra ma doświadczenie i ekspertyzę odpowiednią do każdego projektu. Projektujemy zarówno dla międzynarodowych korporacji, jak i mniejszych organizacji, w każdym projekcie spełniając oczekiwania klienta w zakresie estetyki, funkcji i budżetu. Nasz profesjonalizm gwarantuje najlepsze rozwiązania projektowe na każdym etapie inwestycji, od studiów wstępnych, szybkich projektów koncepcyjnych i analiz ekonomicznego potencjału nieruchomości, po zezwolenie na użytkowanie. W warunkach zabudowy miejskiej zawierającej budowle historyczne, istotnym udogodnieniem dla inwestora są uprawnienia konserwatorskie posiadane przez projektantów firmy, ułatwiające podejmowanie najbardziej skomplikowanych wyzwań projektowych.

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Studio Quadra zyskało miano wiodącej pracowni projektowania wnętrz na rynku środkowoeuropejskim i z sukcesem przeprowadziło wiele prestiżowych projektów dla międzynarodowych korporacji. Biuro posiada w swojej ofercie pełny zakres usług projektowania wnętrz – począwszy od wstępnych planów aranżacji przestrzeni aż do kompleksowej obsługi projektów „pod klucz”. Studio Quadra tworzy najwyższej jakości rozwiązania projektowe, cechujące się niepowtarzalną estetyką i elastycznością. Kieruje nami świadomość kształtowania wizerunku przedsiębiorstwa, mającego decydujący wpływ na sukces klienta. Kreując przestrzeń pragniemy wyrazić tożsamość firmy, łącząc funkcjonalność, prestiż i tradycję z najnowszymi światowymi trendami i kierunkami w projektowaniu. Efektem tego, jest przełożenie wartości poszukiwanych przez klienta i istotnych dla osiągnięcia sukcesu, na odpowiednią aranżację przestrzeni.

ZAKRES OFEROWANYCH PRZEZ NAS USŁUG OBEJMUJE:

Planowanie: – Studia funkcjonalno –przestrzenne, – Analizy przestrzeni, – Planowanie przestrzeni, – Układy rozmieszczenia mebli i wyposażenia,

Projektowanie: – Koncepcje, – Wybór materiałów wykończeniowych, – Projekty i selekcja umeblowania i elementów wbudowanych,

Dokumentacja projektowa: – Dokumentacja przetargowa i wykonawcza, – Skoordynowane pakiety architektoniczne i multibranżowe,

Administracja projektu: – Zarządzanie projektem i procesem przetargowym, – Nadzór budowlany, – Koordynacja zmiany siedziby, – Kontrola budżetu.